Fabijan glumio u HNK Varaždin

0
528

Glumac

Kao član Kazališnog studija mladih glumio u predstavi “Kako preživjeti kao teenager”

Gluma je u osnovnoj školi bila omiljena aktivnost našeg bivšeg učenika Fabijana Lončara. On je tri godine uzastopno našu školu predstavljao na državnoj Smotri LiDraNo, a veza s glumom koja je započela na poticaj njegove mentorice Emine Baričević, nastavlja se i dalje. Naime, Fabijan se glumom nastavio baviti i u Srednjoj gospodarskoj školi, gdje sad pohađa prvi razred veterinarskog smjera.

Na nedavno održanom međuopćinskom LiDraNu svoju je novu školu predstavljao s tekstom Zvonimira Baloga “Jožekova zagorska”, a doznali smo da svoj glumački talent nastoji razvijati u Kazališnom studiju mladih HNK Varaždin. Fabijan nam je ispričao da je polazeći radionice u tom studiju pod vodstvom voditelja Vlade Krušića uspio puno naučiti.

Što su naučili polaznici radionice prikazuju i publici HNK Varaždin, pa je tako i Fabijan ljetos imao priliku nastupiti pred prepunom dvoranom varaždinskog kazališta. – Predstava u kojoj sam glumio zove se “Kako preživjeti kao teenager”. Ja sam u predstavio glumio Jožeka, luzera koji se preobražava u super popularnog dečka – rekao nam je Fabijan. Zanimljivo mu je bilo i samo nastajanje predstave jer su svi polaznici sudjelovali u osmišljavanju svojih uloga. Fabijan planira nastaviti pohađati radionice Kazališnog studija u Varaždinu, a ima i želju studirati glumu. /Veronika Tomak, 8.a; fotografije:Emina Baričević/

Fabijan pizap