Međuopćinski LiDraNo – mali broj sudionika, kvalitetni radovi

0
349
Pastele u štrajku - skupni scenski nastup učenika OŠ Ljudevita Modeca, mentorica Nina Drakulić

Mali broj sudionika, ali kvalitetni literarni i novinarski radovi te dojmljivi scenski nastupi. Tako bi se u kratkim crtama moglo opisati jučerašnji Međuopćinski LiDraNo, koji je u organizaciji naše škole održan jučer u Gradskoj knjižnici “Franjo Marković” u Križevcima.  

Na LiDraNu su ove godine svoje radove predstavili samo učenici osnovnih škola. Bilo je prijavljeno pet literarnih radova, četiri novinarska te 6 pojedinačnih i jedan skupni rad u kategoriji dramskog izraza.  

Većina sudionika bili su učenici OŠ Ljudevita Modeca, dva literarna rada i jedan monolog bili su iz OŠ “Grigor Vitez” Sveti Ivan Žabno, a našu je školu zastupao učenik Dorian Bedovec iz PŠ Gregurovec  s literarnim radom “Krokodilko”. Konferansu su vodile naše učenice Julija Ban i Tihana Miklečić, a pripremila ih je učiteljica Brankica Bukal. Na LiDranu je sudjelovao i naš ravnatelj Stjepan Lučki koji je pozdravio sudionike, čestitao im na trudu i pozvao ih da se nastave baviti literarnim, novinarskim i scenskim stvaralaštvom. /Julija Ban, 8. b/

Povjerenstva su odlučila da na narednu županijsku razinu pošalju slijedeće učenike:

Dramski izraz:

Pia Sertić, 8. razred, OŠ Ljudevita Modeca, mentorica Martina Valec-Rebić

Tena Petrus, 8. razred, OŠ Ljudevita Modeca, mentorica Martina Valec-Rebić

Vita Baričević, 4. razred,OŠ Ljudevita Modeca, mentorica Suzana Balić

Tena Budja, Dora Đurinić, Lorena Ječmenjak, Katja Sinković, Ivana Stručić, Ana Šarić, Rea Miklobušec (7. razred), Ema Vrhovec (8. razred), OŠ Ljudevita Modeca, skupni rad “Pastele u štrajku”, mentorica Nina Drakulić

Samostalni novinarski radovi:  

Klara Mihalić, 7. razred, “Zašto mi nitko ne želi poslati zadaću”,  OŠ Ljudevita Modeca, mentorica Martina Valec-Rebić

Magdalena Božić, 8. razred, “Mladi pripremaju operu Regoč”,  OŠ Ljudevita Modeca, mentorica Martina Valec-Rebić

Literarni

Šimun Frendiš, “Kako sam napisao pjesmu”,  OŠ Ljudevita Modeca, mentorica Danijela Zagorec

Klara Mihalić, “Tajna stare violine”,  OŠ Ljudevita Modeca, mentorica Nina Drakulić

Dorian Bedovec, 4. razred, “Krokodilko”, OŠ Sveti Petar Orehovec, mentorica Emina Barčićević

Adela Kopjar, “Svijet kakav želim”,  OŠ “Grigor Vitez” Sveti Ivan Žabno, mentorica Nevenka Bajsić

Ana Čurdija, “Anine bojice”, OŠ “Grigor Vitez” Sveti Ivan Žabno, mentorica Nevenka Bajsić

Sudionici međuopćinske razine LiDrana u Križevcima (8. 2. 2024.)