Neki učenici banane bacaju u zahodsku školjku, a naranče u koš za smeće

0
340

Mediji nam služe i da bismo se zabavili, ali to nije njihova primarna funkcija. Oni imaju i informativnu te obrazovnu ulogu i objavljuju priloge o događanjima i pojavama i s ciljem ukazivanja na pozitivne i negativne pojave.

Neki medijski sadržaji  dovode i do pozitivnih promjena u društvu. S takvom namjerom, snimljena je i podcast epizoda o bacanju voća u našoj školi. Na PODCASTU eTwinning projekta MISLI ODRŽIVO objavili smo spomenutu epizodu ne da bi se istraživalo tko je to bacio banane u zahodsku školjku već da potaknemo na raspravu u cilju promjena neprimjerenog odnosa prema voću koje učenici besplatno dobivaju u školi.

S istim ciljem pokretanja rasprave u našim razredima, a nadamo se i u obiteljima naših učenika, snimljena je i epizoda o tome zašto je neodrživo bacati hranu. /Stojanka Lesički/

OLYMPUS DIGITAL CAMERA