Što bismo sve željeli kopirati od naših susjeda iz Sjeverne Makedonije

0
298

Zahvaljujući Erasmus+ projektu „Mali  novinari danas, odgovorni digitalni građani sutra“, moji prijatelji i ja smo od 10. do 16. travnja posjetili Sjevernu Makedoniju i upoznali puno novih prijatelja.

Puno toga lijepog vidjeli smo  u školi OOU „Lazo Angelovski“, a za oko nam je posebno zapelo par stvari koje bismo voljeli imati i u našoj školi.  Primjerice, OOU “Lazo Angelovski” ima dvije  različito uređene učionice u školskom dvorištu. Takve učionice na otvorenom željeli bismo i mi. Lijepo bi ponekad bilo učiti na svježem zraku.  Uočili smo i da su na betonskim stazama oslikali različite igre za mlađu djecu. Jedna od njih je i dobro poznata “škola”.  Vidjeli smo i da u neposrednoj blizini škole imaju inkluzivno igralište za djecu. Primijetili smo i zanimljive ukrase koji uljepšavaju školski prostor: šarene radijatore, makete planeta oslikane i zalijepljene na zid iznad kabineta geografije, šarene plastične komode u koje učenici mogu odložiti stvari koje ne moraju svakodnevno nositi kući…

Jedna učionica na otvorenom

Skoplje je prekrasan grad koji ima mnogo impozantnih statua, prekrasnih trgova i fontana. Ima i puno  igrališta za djecu. Jedno takvo željeli bismo i mi u našem Ćićevcu. U Skoplju se puno pažnje posvećuje ekologiji, a ono što nam je također zapelo za oko su biljke  na krovovima zgrada. Uočili smo ih  i na autobusnom kolodvoru.

Putovanja nam pružaju puno širi pogled i putujući često vidimo nešto lijepo  što bismo rado “preslikali” u svoju sredinu. Nadamo se da će nam naša škola i općina pomoći u realizaciji barem nečeg od spomenutog u  ovom članku. / Mihajlo Pantić; foto: T.M.M./

Izvorni članak objavljen je u školskim digitalnim novinama Đačka iskra.

Druga učionica na otvorenom