HomeGost urednikAkcija “Posadi drvo, posadi svoju budućnost”

Akcija “Posadi drvo, posadi svoju budućnost”

Učenici 8.a razreda  organizirali su 20. listopada akciju sadnje drveća. Ova aktivnost bila je dio inicijative za poticanje građanskog aktivizma učenika u našoj školi.

Na satu građanskoj odgoja učenici 8. razreda razgovarali su o temi učeničkih inicijativa i svrsi takvih inicijativa. Dobili su zadatak da osmisle neke aktivnosti koje bi se mogle realizirati u našoj školi. Bilo je puno različitih prijedloga, ali nakon rasorave odlučeno je  da  prva  aktivnost  bude akcija sadnje drveća kako bi se podigla ekološka svijest učenika i lokalne zajednice

Nakon što su nabavljenje sadnice, uz pomoć školskog domara iskopali smo rupe i sadili drveće. Na drveće smo stavili i i različite poruke kojima smo ostale učenike željeli upozoriti na važnost zaštite okoliša.  

Glavni cilj ove aktivnosti bio je potaknuti kod učenik osjećaj odgovornosti i osnažiti  ih za pokretanje pozitivnih promjena u zajednici. /G. Azmanov (9-1); foto: web stranica škole/

Must Read