HomeKulturaBivša učenica Smoljanec ima prvu samostalnu izložbu

Bivša učenica Smoljanec ima prvu samostalnu izložbu

Slikarica

BIVŠA UČENICA SMOLJANEC IMA PRVU SAMOSTALNU IZLOŽBU

Ana-Marija Smoljanec
Ana-Marija Smoljanec

Magistrica likovne kulture Ana-Marija Smoljanec, bivša učenica naše škole, svoju prvu samostalnu izložbu održat će u petak 7. prosinca, u 20 sati u križevačkom Klubu kulture. Svoju je izložbu nazvala je Kokoši – ab ovo/od jajeta/ od početka.

Na izložbi će predstaviti 11 slika u kombiniranoj tehnici ugljena i akrila na kartonskoj ljepenci. Slike su nastale tokom 2007. i 2008.

IMG_1791Smoljanec je jučer posjetila našu školu kako bi pozvala svoje bivše učitelje na izložbu. Tom prilikom nam je rekla da ima lijepe uspomene na dane u našoj školi, koju je pohađala od 1992. do 2000. Prisjetila se da su joj likovni predavali učiteljica Mirela Tuk i Darko Višak.

Nakon osnovne škole Smoljanec je završila Školu primijenjene umjetnosti i dizajna u Zagrebu, a potom Studij likovne kulture na Akademiji likovnih umjetnosti. Sada radi kao učiteljica likovnog u OŠ Veliko Trojstvo i Oš Zlatar Bistrica. /Katarina Pofuk, 8. c; fotografije:S.L./

Must Read