HomeKulturaRadovi naših učenika u zbirci "Prejdi breg i dalje bu ravnica"

Radovi naših učenika u zbirci “Prejdi breg i dalje bu ravnica”

Dvije pjesme i dva likovna rada uvrštena u zbirku 40. Smotre dječjega kajkavskog pjesništva “Dragutin Domjanić”

U našu školu početkom tjedna stigle su zbirke 40. Smotre dječjeg kajkavskog pjesništva “Dragutin Domjanić”. O tome pišemo jer smo ponosni što su u zbirci i dvije pjesma i dva likovna rada naših učenika.  

Nakon provedenog natječaja organizator Smotre – Pučko učilište Sveti Ivan Zelina  u zbirku je odlučio  uvrstiti  pjesme “Tam gdje je mene najljepše”, učenice Helene Mekovec iz 4 razreda PŠ Fodorovec i  “Stara klet” učenika Frana Tukše iz 4. razreda PŠ Gregurovec. Njihove mentorice su Mateja Horvat i Emina Baričević.

S likovnim radovima našu školu predstavljaju Magdalena Valaško i Magdalena Ivšak. One su učenice 5. b, a mentorica im je učiteljica likovnog Tijana Mamić. Svi učenici čiji su radovi uvršteni u zbirku i njihove mentorice dobile su prigodna tiskana priznanja. No,  nažalost odlazak na javnu izvedbu odabranih radova planiranu za 31. listopada,  izostat će  zbog pandemije. /Petra Šok, 5. a; foto: S. L./

Must Read