Na Kajkavijadi izveli 5 točaka

0
379

Dragi naš kaj

NA KAJKAVIJADI IZVELI 5 TOČAKA

Kajkavijada-2013-14[1]
Nastup vrtićanaca na Kajkavijadi – jer mi se nismo stigli slikati
Na 21. po redu Kajkavijadi u Varaždinskim toplicama našu je školu (17.11.) predstavljalo 23 učenika.

Na ovoj manifestaciji održanoj pod motom „Sačuvajmo dragi nam kaj“, nastupilo je oko 800 učenika i vrtićanaca iz 7 županija, a naši učenici predstavili su se s čak  5 točka. Otpjevali su i odsvirali pjesmu Prvo leto služim, plesali su i pjevali Ja posijah repu, svirali su ples Šrotež, a monologe Modna revija i Bota je zišla z raja na kajakvskom narječju izveo je Fabijan Lončar. On i Lucija Šantić, koja je svirala brač, bili su jedini osmaši, dok su svi ostali naši predstavnici na Kajkavijadi bili petaši.

– Po burnom pljesku publike, u prepunoj dvorani hotela Minerva, zaključili smo da smo dobro recitirali, pjevali i svirali – rekao nam je Klaudije Mažar, dometnuvši da su se za nastup pripremali od početka školske godine.

Učenike je pripremala učiteljica glazbenog Ivana Šiković, a našoj školi to je deveti uzastopni nastup na Kajkavijadi. /Mihaela Miklečić, 5. b; fotografija preuzeta s interneta/