Suradnja
Posvećenju pisanice koju smo oslikavali zajedno s učenicima iz Slovenije prisustvovali su i predstavnici Općine Slovenske Konjice
Nakon četiri godine od prvog zajedničkog oslikavanja uskršnje pisanice, ponovno smo imali priliku oslikati ogromnu pisanicu s učenicima iz mjesta Slovenske Konjice. Tada smo pisanicu započeli oslikavati mi, a predstavnici škole i naše Općine putovali su na posvećenje pisanice u Slovenske Konjice, a ovaj puta pisanica je završena u našoj školi.
Kako smo mi učinili svoj dio posla došli su (23.3.) pogledati slijedeći predstavnici Općine Slovenske Konjice: Ervin Jančić – predsjednik Turističko društva Slovenske Konjice, Tjaša Kangler – direktorica Turističko-informativnog centra te predstavnici Općine Monika Klancnik i Matej Sretl
Posvećenju pisanice prisustvovali su i predsjednica Županijske skupštine Verica Rupčić, Franjo Poljak, načelnik Općine Sveti Petar i nekoliko naših roditelja. Među njima je bio Miljenko Štimac, otac naših učenika Antonele i Patrika, koji je inicirao prvo zajedničko oslikavanje pisanice s učenicima iz Slovenskih Konjica.

Pisanica je posvećena uz blagoslov župnika Ivana Žufike, a u školskom holu za prisutne je održana prigodna priredba. Na priredbi su sudjelovali učenici prvih, četvrtih, petih i sedmih razreda, a gostovale su i članice KUD-a „Prigorec“. Voditelji priredbe bili su učenici 8.b – Karolina Šok i Matija Kurpez, a u pripremi priredbe sudjelovali su učitelji: Marina Golec, Dubravka Kos, Darko Kožar i Brankica Raguž. Pisanicu je s učenicima oslikala učiteljica likovnog Željka Fadiga.
Tko je sve nastupio na priredbi i oslikavao pisanicu pogledajte na priloženim fotografijama./Mihaela Miklečić; foto: S.L./