Home O nama Slovensko-hrvatska pisanica

Slovensko-hrvatska pisanica

Suradnja

SLOVENSKO- HRVATSKA PISANICA

 

pizap.com14590937858311Posvećenju pisanice koju smo oslikavali zajedno s učenicima iz Slovenije  prisustvovali  su  i predstavnici Općine Slovenske Konjice

Nakon četiri  godine od prvog zajedničkog oslikavanja uskršnje pisanice, ponovno smo imali priliku oslikati ogromnu pisanicu s učenicima iz mjesta Slovenske Konjice. Tada smo pisanicu započeli oslikavati mi, a predstavnici škole i naše Općine putovali su na posvećenje pisanice u Slovenske Konjice, a ovaj puta pisanica je završena  u našoj školi.

Kako smo mi učinili svoj dio posla došli su (23.3.)  pogledati slijedeći predstavnici Općine Slovenske Konjice: Ervin Jančić – predsjednik Turističko društva Slovenske Konjice, Tjaša Kangler – direktorica Turističko-informativnog centra  te predstavnici Općine Monika Klancnik  i Matej Sretl

Kud PrigorecPosvećenju pisanice  prisustvovali su i predsjednica Županijske skupštine Verica Rupčić, Franjo Poljak, načelnik Općine Sveti Petar i nekoliko naših roditelja. Među njima je bio Miljenko Štimac,  otac naših učenika Antonele i Patrika, koji je inicirao  prvo zajedničko oslikavanje pisanice s  učenicima iz Slovenskih Konjica.

Voditelji priredbe
Voditelji priredbe Šok i Kurpez

Pisanica je posvećena uz blagoslov  župnika Ivana Žufike, a   u školskom holu za prisutne je  održana prigodna priredba. Na priredbi su sudjelovali  učenici prvih, četvrtih, petih i sedmih razreda, a gostovale su i članice KUD-a „Prigorec“.  Voditelji  priredbe bili su učenici 8.b – Karolina Šok i Matija Kurpez, a  u  pripremi priredbe sudjelovali su učitelji: Marina Golec, Dubravka KosDarko Kožar i Brankica Raguž.  Pisanicu je s učenicima oslikala učiteljica likovnog Željka Fadiga.

Tko je sve nastupio na priredbi i oslikavao pisanicu pogledajte na priloženim fotografijama./Mihaela Miklečić; foto: S.L./

 

pizap.com14590938359991

pizap.com14590940467981

pizap.com14590939335881
Gosti

Must Read

Bio sam žrtva nasilnog srednjoškolca, ali samo u filmu

Robert Šok piše o dojmovima s bjelovarskog  Malog DOKUartu Mislim da smo snimili dobar film...

U ponedjeljak svečanost u povodu početka izgradnje vrtića

Gradi se vrtić za 60 djece Nakon što je proljetos započela gradnja dječjeg vrtića u Fodrovcu, ovih  dana...

Nasilje je česta tema malih filmaša

Na 57. Reviji hrvatskog filmskog stvaralaštva djece prikazano 89 filmova Da bi snimali dobre filmove važno je gledati...

Pjevali smo i plesali na kalničkom Danu škole

OŠ Kalnik jučer je obilježavala Dan škole, a naš zbor i plesna skupina nastupili su kao gosti na njihovoj priredbi. Tom smo prilikom, osim...

Najveća i najljepša močvara

Stručnjaci predviđaju da bi najveća močvara na svijetu mogla nestati za 50 godina Više od 40 posto ukupnog broja...