Home O nama Slovensko-hrvatska pisanica

Slovensko-hrvatska pisanica

Suradnja

pizap.com14590937858311Posvećenju pisanice koju smo oslikavali zajedno s učenicima iz Slovenije  prisustvovali  su  i predstavnici Općine Slovenske Konjice

Nakon četiri  godine od prvog zajedničkog oslikavanja uskršnje pisanice, ponovno smo imali priliku oslikati ogromnu pisanicu s učenicima iz mjesta Slovenske Konjice. Tada smo pisanicu započeli oslikavati mi, a predstavnici škole i naše Općine putovali su na posvećenje pisanice u Slovenske Konjice, a ovaj puta pisanica je završena  u našoj školi.

Kako smo mi učinili svoj dio posla došli su (23.3.)  pogledati slijedeći predstavnici Općine Slovenske Konjice: Ervin Jančić – predsjednik Turističko društva Slovenske Konjice, Tjaša Kangler – direktorica Turističko-informativnog centra  te predstavnici Općine Monika Klancnik  i Matej Sretl

Kud PrigorecPosvećenju pisanice  prisustvovali su i predsjednica Županijske skupštine Verica Rupčić, Franjo Poljak, načelnik Općine Sveti Petar i nekoliko naših roditelja. Među njima je bio Miljenko Štimac,  otac naših učenika Antonele i Patrika, koji je inicirao  prvo zajedničko oslikavanje pisanice s  učenicima iz Slovenskih Konjica.

Voditelji priredbe
Voditelji priredbe Šok i Kurpez

Pisanica je posvećena uz blagoslov  župnika Ivana Žufike, a   u školskom holu za prisutne je  održana prigodna priredba. Na priredbi su sudjelovali  učenici prvih, četvrtih, petih i sedmih razreda, a gostovale su i članice KUD-a „Prigorec“.  Voditelji  priredbe bili su učenici 8.b – Karolina Šok i Matija Kurpez, a  u  pripremi priredbe sudjelovali su učitelji: Marina Golec, Dubravka KosDarko Kožar i Brankica Raguž.  Pisanicu je s učenicima oslikala učiteljica likovnog Željka Fadiga.

Tko je sve nastupio na priredbi i oslikavao pisanicu pogledajte na priloženim fotografijama./Mihaela Miklečić; foto: S.L./

pizap.com14590938359991

pizap.com14590940467981

pizap.com14590939335881
Gosti

Must Read

Prvi dan u školu došlo 53 od ukupno 60 učenika MŠ u Svetom Petru Orehovcu

U Matičnu školu OŠ Sveti Petar Orehovec danas je došlo 53 od ukupno 60 učenika razredne nastave. Najviše odsutnih bilo je u...

Virtualni životni stil – roditeljski 7. b održan putem Cisco Webexa Meetings aplikacije

U posljednja dva mjeseca naš stil života, posebno onaj koji se odnosi na školu odvijao se pretežno u virtualnoj stvarnosti.  Stoga smo...

Članak „Sve će biti dobro“ izabran za najbolji u eTwinning projektu „Mali novinari danas, odgovorni građani sutra“

U projektu sudjelovali učenici 10 škola iz 9 zemalja Članak pod naslovom „Sve će biti dobro“ učenika,...

Prvašići učiteljice Mirjane Mekovec dio nastave imaju putem ZOOM-a

Da im nedostaje  njihova učiteljica i njihovi razredni kolege, danas  nam je to u video susretu putem Zoom aplikacije, potvrdilo šestero prvašića...

Erasmus+ obitelj opet na okupu

Prijatelj Toni sve nas je iznenadio pozvavši nas na online druženje povodom godišnjice posljednje razmjene u projektu “Small step for film,...