Zamislite da ste na mjestu osobe kojoj se upućuju pogrdni komentari
Neki od nas bili su pozitivci, a neki negativci u digitalnoj drami u čijem središtu je bila po svemu uzorna djevojčica. Različita od ostalih bila je tek po oblačenju, izvrsnom poznavanju dva jezika, čestim putovanjima s roditeljima i pohvaljenim novinarskim radovima. Iskra koja je pokrenula lavinu negativnih komentara na Facebooku bila je pohvala razrednice njenoj posljednjoj reportaži u školskom listu, i to pred cijelim razredom.

U ovoj digitalnoj drami, mi učenici 7.b, ipak nismo stvarno sudjelovali. Ovaj nam je scenarij poslužio da na Erasmus+ radionici “Digitalna drama: i rješenje sukoba” (održana je 28. 10. 2020), igrom uloga osvijestimo kako se suočiti s digitalnom dramom.
Nakon igranja ove igre te gledanja filma u kojem o strategijama rješavanje digitalne drame govore naši vršnjaci, zaključili smo da je najbolje sa svojim prijateljima raspravljati uživo. Ukoliko se upuštamo u raspravavljanje o nekim temama na internetu trebamo paziti da nikog ne vrijeđamo. To su zaključile sve naše radioničke grupe. Grupa čije su članice bile Petra, Lana, Patricija i Tihana, na kraju igre poručile su i slijedeće: “Zamislite si da ste na mjestu osobe kojoj su upućeni pogrdni komentari”. /Ivona Siladi, 7.b; foto: S.L./

