Home Kultura Naša škola pozvana na županijsku smotru LiDraNo u čak 3 kategorije

Naša škola pozvana na županijsku smotru LiDraNo u čak 3 kategorije

Učenici naše škole nastupit će na  županijskoj razini smotre LiDraNo u čak tri kategorije. Odluka o tome donesena je u četvrtak 13. veljače na općinskoj razini LiDraNa, održanoj u Gradskoj knjižnici “Franjo Marković” u  Križevcima. Na županijsku razinu LiDraNa  učenici naše škole pozvani su u kategoriji pojedinačnog i skupnog scenskog nastupa te u kategoriji samostalnog novinarskog rada.

U kategoriji pojedinačnog nastupa pozvana je Lorena Poljak, učenica 5. a. Ona je na općinskoj razini LiDraNa izvela  pjesmu Ekolog, Zvonimira Baloga. Njena mentorica je učiteljica Mirjana Škvorc.  U kategoriji skupnog scenskog rada pozvan je rad Trnoružica.  U formi kazališta sjena Trnoružicu su izveli Helena Širjan, Ana Skrba, Dora Babić, Petra Hrgovan, Martin Futač i Fran Tukša. Svi su učenici 1. i 3. razreda, učiteljice Emine Baričević. Učiteljica Baričević, mentorica je i samostalnog novinarskog rada pozvanog  na županijsku razinu  LiDraNa. Samostalni novinarski rad posvećen je križevačkom izumitelju Marcelu Kipachu, a napisao ga je Fran Tukša. Naziv njegovog rada je Križevačko “umno čudovište” i ja.

Nakon Smotre naši učenici posjetili su Gradski muzej Križevci gdje su razgledali izložbu posvećenu Marcelu Kipachu. /Lorena Poljak, 5. a; foto: Paola Tukša/

Fran Tukša – autor samostalnog novinarskog rada o Marcelu Kipachu
Gregurovčani u Gradskom muzeju Križevci

Must Read

Zanimljive činjenice o prijestupnoj godini

Jedna godina traje 365 dana, 5 sati, 48 minuta i 46 sekundi. Tih dodatnih 5 sati, o kojima ljudi često ne razgovaraju, zapravo...

Programiranje za djecu – nova vrsta pismenosti u 21. stoljeću

Termin računalno programiranje  često se koristi kada govorimo o programiranju, skriptiranju i kodiranju. To je proces dizajniranja, pisanja i testiranja različitih izvornih kodova. Izvorni kod...

Proizvođačima lažnih vijesti o Corona virusu najvažniji cilj je zarada

Postoje specijalizirane web stranice s lažnim vijestima - neke mjesečno zarade 10.000 - 40.000 € preko reklama

Lara i Iva Trušček ipak uspjele napraviti snjegoviće

Jučer smo pisali da snijega nema dovoljno za napraviti snjegovića, ali demantirala nas je učenica Lara Trušček koja nam je...

Za snjegoviće ga nama dovoljno

Ne baš uobičajeno miješanje godišnjih doba jučer i danas zabijelilo je i naš kraj. Voćke, cvijeće i sve drugo prekrio je tanki...