Home O nama U školu stigla 24 prijenosna računala za učitelje

U školu stigla 24 prijenosna računala za učitelje

Škola za život

Učitelji prvih, petih i sedmih razreda prošli su tjedan dobili prijenosna računala. Nije ih kupila škola već je to zasluga Ministarstva znanosti i obrazovanja odnosno projekta „Škola za život“. U sklopu tog projekta osim kurikularne reforme nastoji se provesti i digitalna transformacija škola te bi u našu školu uskoro trebali stići i tableti za učenike.

Stjepan Lučki, ravnatelj naše škole, rekao nam je da su u školu prošli tjedan stigla čak 24 prijenosna računala. Naglasio je i da su na sva računala već bili instalirani Windowsi te da su uz računala učitelji dobili i torbe,  te računalne miševe.

Prema ravnateljevim riječima računala su dobre kvalitete i nastavnici su za njih zaduženi 24 sata dnevno. To znači da ih učitelji mogu nositi kući i služiti se njima kako bi se pripremali za nastavu. /Lorena Benčak i Lea Harča, 7.b; foto: S.L./

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Must Read

Ravnatelj Lučki: U školi bacamo hranu jer djeca imaju loše prehrambene navike

Ravnatelj Lučki poziva roditelje da razmisle treba li djeci davati džeparac za sendviče ako se hrane u školskoj kuhinji

U našoj školi baci se gotovo polovica obroka kuhanih za učenike

Puna kanta bačene hrane, prizor je kojeg gotovo svakodnevno možemo vidjeti pred našom školskom kuhinjom nakon završetka obroka u svakoj smjeni. Doznali...

Supertalent Matej Mateković može vrtjeti čak 33 koluta

Nakon nastupa u Supertalentu kolege iz škole mu više ne govore da je to hobi za djevojčice

Pravobraniteljici za djecu lani prijavljeno 1588 kršenja dječjih prava

Prema podacima MUP-a lani su registrirana 4 kaznena djela teškog ubojstva djeteta Uredu pravobraniteljice za djecu može...

„Drugi“ – projekt HRT-a o različitosti i toleranciji

Sedmaši o toleranciji učili na satu likovnog Pano na hodniku u našoj školi podsjeća nas da...