Home Eko Učenici 8.b pokraj škole posadili 10 mladica kestena

Učenici 8.b pokraj škole posadili 10 mladica kestena

Dani kolektivne sadnje drveća odvijali su se pod motom “Zasadi drvo ne budi panj”

Uz dva pitoma sedmogodišnja kestena kod našeg školskog igrališta, od prošlog tjedna još je 10 mladica pitomog kestena.  U petak (25. 10.) posadili su ih učenici 8.b, a za to što ćemo za koju godinu imati obilje ovih slasnih jesenskih plodova zaslužna je građanska inicijativa Dani kolektivne sadnje drveća. Oni su protekli vikend  akciju sadnje drveća pod motom „Zasadi drvo ne budi panj“ organizirali na području cijele države.

Na području naše Općine posađeno je ukupno 120 mladica pitomog kestena, a još 50 mladica jabuka bit će posađeno naknadno – doznali smo od Renate Maurović, koordinatorice akcije za našu Općinu.

Akcija sadnje na igralištu NK “Prigorje”

Maurović nam je rekla da se osim naše škole i PŠ Gregurovec u akciju uključili i mještani nekoliko sela te NK „Prigorje“.  Sadilo se na području Brezja Miholečkog, Vinarca, Mokrice Miholečke, Selanca. Sadilo se i kod igrališta NK „Prigorja“ na Podolnicama gdje je u nedjelju (27. 10.) popodne održano i  prigodno okupljanje volontera. Na okupljanju je sudjelovao i  Franjo Poljak načelnik Općine Sveti Petar Orehovec, koji je zahvalio svim volonterima na uključivanju u akciju sadnje drveća.

Okupljanje nakon akcije sadnje na igraluštu NK “Prigorje” – ova fotografija preuzeta je s portala prigorski.hr

Naša dva sedmogodišnja kestena posađena su u školskoj akciji 19. rujna 2012. povodom Međunarodnog dana  sadnje drveta. Stabla je tad  s učenicima posadila inženjerka šumarstva Sonja Rukavina iz Hrvatskih šuma – Uprava šuma Podružnica Koprivnica, a ta nam je tvrtka stabla i donirala. /Leona Peklić, 8.a; foto: S.L.;/

http://snd.sc/174CmGQ   Zvučni prilog o našoj akciji iz 2012. Emisiju je pripremile tadašnja sedmašica Ana-Marija Ferenčak, sada studentcia Filozofskog fakulteta.

Must Read

Ravnatelj Lučki: U školi bacamo hranu jer djeca imaju loše prehrambene navike

Ravnatelj Lučki poziva roditelje da razmisle treba li djeci davati džeparac za sendviče ako se hrane u školskoj kuhinji

U našoj školi baci se gotovo polovica obroka kuhanih za učenike

Puna kanta bačene hrane, prizor je kojeg gotovo svakodnevno možemo vidjeti pred našom školskom kuhinjom nakon završetka obroka u svakoj smjeni. Doznali...

Supertalent Matej Mateković može vrtjeti čak 33 koluta

Nakon nastupa u Supertalentu kolege iz škole mu više ne govore da je to hobi za djevojčice

Pravobraniteljici za djecu lani prijavljeno 1588 kršenja dječjih prava

Prema podacima MUP-a lani su registrirana 4 kaznena djela teškog ubojstva djeteta Uredu pravobraniteljice za djecu može...

„Drugi“ – projekt HRT-a o različitosti i toleranciji

Sedmaši o toleranciji učili na satu likovnog Pano na hodniku u našoj školi podsjeća nas da...