Home Eko Učenici 8.b pokraj škole posadili 10 mladica kestena

Učenici 8.b pokraj škole posadili 10 mladica kestena

Dani kolektivne sadnje drveća odvijali su se pod motom “Zasadi drvo ne budi panj”

Uz dva pitoma sedmogodišnja kestena kod našeg školskog igrališta, od prošlog tjedna još je 10 mladica pitomog kestena.  U petak (25. 10.) posadili su ih učenici 8.b, a za to što ćemo za koju godinu imati obilje ovih slasnih jesenskih plodova zaslužna je građanska inicijativa Dani kolektivne sadnje drveća. Oni su protekli vikend  akciju sadnje drveća pod motom „Zasadi drvo ne budi panj“ organizirali na području cijele države.

Na području naše Općine posađeno je ukupno 120 mladica pitomog kestena, a još 50 mladica jabuka bit će posađeno naknadno – doznali smo od Renate Maurović, koordinatorice akcije za našu Općinu.

Akcija sadnje na igralištu NK “Prigorje”

Maurović nam je rekla da se osim naše škole i PŠ Gregurovec u akciju uključili i mještani nekoliko sela te NK „Prigorje“.  Sadilo se na području Brezja Miholečkog, Vinarca, Mokrice Miholečke, Selanca. Sadilo se i kod igrališta NK „Prigorja“ na Podolnicama gdje je u nedjelju (27. 10.) popodne održano i  prigodno okupljanje volontera. Na okupljanju je sudjelovao i  Franjo Poljak načelnik Općine Sveti Petar Orehovec, koji je zahvalio svim volonterima na uključivanju u akciju sadnje drveća.

Okupljanje nakon akcije sadnje na igraluštu NK “Prigorje” – ova fotografija preuzeta je s portala prigorski.hr

Naša dva sedmogodišnja kestena posađena su u školskoj akciji 19. rujna 2012. povodom Međunarodnog dana  sadnje drveta. Stabla je tad  s učenicima posadila inženjerka šumarstva Sonja Rukavina iz Hrvatskih šuma – Uprava šuma Podružnica Koprivnica, a ta nam je tvrtka stabla i donirala. /Leona Peklić, 8.a; foto: S.L.;/

http://snd.sc/174CmGQ   Zvučni prilog o našoj akciji iz 2012. Emisiju je pripremile tadašnja sedmašica Ana-Marija Ferenčak, sada studentcia Filozofskog fakulteta.

Must Read

Oprez – pojavila se nova verzija opasne igre Plavi kit, zove se Jonathan Galindo

Nakon opsanih igrica Plavi kit i Momo nedavno se pojavila slična, također vrlo opasna igrica. Zove se Jonathan Galindo. Kao i njeni...

Što djeca kažu o lažnim vijestima

Istraživanje je u  travnju provela organizacija Save the Children Romania Globalna pandemija uzrokovana novim virusom Covid 19 dovela...

Na rastanku četvrtaša i učiteljice Marine Golec bilo i suza

Bilo je svakakvih situacija u ove protekle 4 godine, ali zapamtite da vas sve volim i da vam želim sve najbolje. Želim...

Ovogodišnja generacija osmaša ipak održala tradiciju i tiskala majice

Unatoč posve drugačijoj školskoj godini od ostalih, neke tradicije ipak su se održale. Nakon nedavnog susreta zbog upisa, danas zadnjeg dana nastave...

Facebook zna sve o vama

Facebook zna sve o vama Na primjeru kampanje za  videoigru, Watch Dogs, nenamjerno je otkriveno u kojoj su mjeri...