Home Eko Učenici 8.b pokraj škole posadili 10 mladica kestena

Učenici 8.b pokraj škole posadili 10 mladica kestena

Dani kolektivne sadnje drveća odvijali su se pod motom “Zasadi drvo ne budi panj”

Uz dva pitoma sedmogodišnja kestena kod našeg školskog igrališta, od prošlog tjedna još je 10 mladica pitomog kestena.  U petak (25. 10.) posadili su ih učenici 8.b, a za to što ćemo za koju godinu imati obilje ovih slasnih jesenskih plodova zaslužna je građanska inicijativa Dani kolektivne sadnje drveća. Oni su protekli vikend  akciju sadnje drveća pod motom „Zasadi drvo ne budi panj“ organizirali na području cijele države.

Na području naše Općine posađeno je ukupno 120 mladica pitomog kestena, a još 50 mladica jabuka bit će posađeno naknadno – doznali smo od Renate Maurović, koordinatorice akcije za našu Općinu.

Akcija sadnje na igralištu NK “Prigorje”

Maurović nam je rekla da se osim naše škole i PŠ Gregurovec u akciju uključili i mještani nekoliko sela te NK „Prigorje“.  Sadilo se na području Brezja Miholečkog, Vinarca, Mokrice Miholečke, Selanca. Sadilo se i kod igrališta NK „Prigorja“ na Podolnicama gdje je u nedjelju (27. 10.) popodne održano i  prigodno okupljanje volontera. Na okupljanju je sudjelovao i  Franjo Poljak načelnik Općine Sveti Petar Orehovec, koji je zahvalio svim volonterima na uključivanju u akciju sadnje drveća.

Okupljanje nakon akcije sadnje na igraluštu NK “Prigorje” – ova fotografija preuzeta je s portala prigorski.hr

Naša dva sedmogodišnja kestena posađena su u školskoj akciji 19. rujna 2012. povodom Međunarodnog dana  sadnje drveta. Stabla je tad  s učenicima posadila inženjerka šumarstva Sonja Rukavina iz Hrvatskih šuma – Uprava šuma Podružnica Koprivnica, a ta nam je tvrtka stabla i donirala. /Leona Peklić, 8.a; foto: S.L.;/

http://snd.sc/174CmGQ   Zvučni prilog o našoj akciji iz 2012. Emisiju je pripremile tadašnja sedmašica Ana-Marija Ferenčak, sada studentcia Filozofskog fakulteta.

Must Read

Nema škole za vlogere, ali za uspješano vloganje potrebno je puno različitih znanja

Da bi se živjelo od vloganja treba imati minimalno 100.000 pretplatnika Prije nekoliko dana pisali smo...

Dva medvjeda oslobođena iz privatnog zatočeništva, a za još 3 Prijatelji životinja “vode bitku”

Bruno, Mrki i Ben zatočeni su u Korenici Prošli petak radi snimanja našeg novog filma posjetili smo...

O probemu krivotvorenih proizvoda učili u kazalištu

Još jedan zanimljiv tekst poslali su nam naši eTwinning partneri iz talijanske škole ICS “G. Bertolotti” iz grada Gavardo u...

Osmogodišnji YouTuber Rayan Kaji lani zaradio 26 milijuna dolara

Treća na listi najplaćenijih Youtubera je Ruskinja Anastasia Radzinskaya Biti YouTuber  odnosno vloger više nije samo hobi, nekima...

Dvorac Hohensalzburg zaštitni je znak Salzburga – grada čuvenog skladatelja Mozarta

Amadea Bošnjak prisjeća se svog boravka u gradu u kojem radi njen tata Moj tata radi u Slazburgu...