Home RiV Bio sam žrtva nasilnog srednjoškolca, ali samo u filmu

Bio sam žrtva nasilnog srednjoškolca, ali samo u filmu

Robert Šok piše o dojmovima s bjelovarskog  Malog DOKUarta

Mislim da smo snimili dobar film o nasilju među djecom i upozorili na činjenicu da i nasilje ima svoju pozadinu te da nasilnici možda svojom agresijom žele ukazati na svoje probleme i na to da i njima treba pomoć

Srednjoškolac iz mjesta Koritna kod Đakova  bio  je nasilnik, a ja žrtva, ali samo u radno vrijeme.   U naše slobodno vrijeme i u sobi bjelovarskog hotela “Central” gdje smo boravili za vrijeme Malog DOKUarta  bili smo prijatelji i jako smo se dobro slagali unatoč razlici u godinama.

Robert Šok si prijateljice s radionice

Ova napomena o radnom vremenu odnosila se na snimanje lažnog dokumentarca “Daj još”, kojeg smo nas dvojica i još desetak učenika bjelovarskih, zagrebačkih i međimurskih škola,  snimili na radionici Festivala Mali DOKUart. Radionica je trajala od subote 6. listopada . do petaka 11. listopada

Ovo je bilo moje prvo filmsko iskustvo i jako mi se svidjelo. Manje  gluma jer smo puno puta morali ponavljati iste kadrove, a više snimanje i montaža. Zanimljivo je bilo i razrađivati scenarij za naš film.  Mogli smo birati između tema o peticama u školi i nasilja, a većina glasala je za film o nasilju.

U svemu od razrade scenarija do montiranja imali smo pomoć naših voditelja Damira Čučića, Borisa Poljaka i Marinka Marinkića. Od svih smo voditelja puno naučili i s ponosom mogu reći da sam naučio kako baratati stativom, ponešto o pravilima manualnog  snimanja i zakonitostima montaže. Povremeno sam snimao i zvuk, ali i bio u ulozi novinara.

Mislim da smo snimili dobar film o nasilju među djecom i upozorili na činjenicu da i nasilje ima svoju pozadinu, da nasilnici možda svojom agresijom žele ukazati na svoje probleme te da i njima treba pomoć. U našem filmu nasilni dječak imao je problematične roditelje, alkoholičare koji nisu brinuli o njemu.

Na radionici samo sudjelovao besplatno kao predstavnik naše filmske grupe jer je naš film “Kad si gladan nisi svoj” bio uvršten na projekciju zadnji dan Festivala. Na projekciji je prikazano 7 od ukupno 42 prijavljena dokumentarna filma. /Robert Šok, 6. b: foto: S.L./

Must Read

Ravnatelj Lučki: U školi bacamo hranu jer djeca imaju loše prehrambene navike

Ravnatelj Lučki poziva roditelje da razmisle treba li djeci davati džeparac za sendviče ako se hrane u školskoj kuhinji

U našoj školi baci se gotovo polovica obroka kuhanih za učenike

Puna kanta bačene hrane, prizor je kojeg gotovo svakodnevno možemo vidjeti pred našom školskom kuhinjom nakon završetka obroka u svakoj smjeni. Doznali...

Supertalent Matej Mateković može vrtjeti čak 33 koluta

Nakon nastupa u Supertalentu kolege iz škole mu više ne govore da je to hobi za djevojčice

Pravobraniteljici za djecu lani prijavljeno 1588 kršenja dječjih prava

Prema podacima MUP-a lani su registrirana 4 kaznena djela teškog ubojstva djeteta Uredu pravobraniteljice za djecu može...

„Drugi“ – projekt HRT-a o različitosti i toleranciji

Sedmaši o toleranciji učili na satu likovnog Pano na hodniku u našoj školi podsjeća nas da...