Home O nama Pjevali smo i plesali na kalničkom Danu škole

Pjevali smo i plesali na kalničkom Danu škole

OŠ Kalnik jučer je obilježavala Dan škole, a naš zbor i plesna skupina nastupili su kao gosti na njihovoj priredbi. Tom smo prilikom, osim učenika škole domaćina upoznali i nekolicinu učenika iz osnovnih škola iz Gornje Rijeke i Svetog Ivana Žabna jer i oni su kao gosti nastupili  na kalničkoj svečanosti.

Bilo je zanimljivo vidjeti nastupe svih spomenutih škola, a nas su se najviše dojmili skečevi učenika iz kalničke škole.

Mi smo se domaćinima i gostima predstavili s pjevačkim i plesnim nastupom. Naš  zbor kojim je dirigirala učiteljica Ivana Šiković , pjevao je pjesmu „Jutarnji vjetar“ . Zboraši su pjevali uz glazbu koju je nekoliko učenica proizvodilo na recikliranom otpadu.  Plesna skupina predstavila se koreografijom koju je uz skladbu Med Love osimislila naša kolegica Iva Šantić.

Nakon priredbe, druženje s kolegama iz drugih škola nastavili smo na sportskim susretima. Na svečanosti smo čuli da će OŠ Kalnik vjerojatno uskoro promijeniti ime. Rečeno je da će se zvati po učitelju na čiju je inicijativu škola postala samostalna. /Helena Kemenović, 8.c; foto: Ivana Šiković/

Must Read

Ravnatelj Lučki: U školi bacamo hranu jer djeca imaju loše prehrambene navike

Ravnatelj Lučki poziva roditelje da razmisle treba li djeci davati džeparac za sendviče ako se hrane u školskoj kuhinji

U našoj školi baci se gotovo polovica obroka kuhanih za učenike

Puna kanta bačene hrane, prizor je kojeg gotovo svakodnevno možemo vidjeti pred našom školskom kuhinjom nakon završetka obroka u svakoj smjeni. Doznali...

Supertalent Matej Mateković može vrtjeti čak 33 koluta

Nakon nastupa u Supertalentu kolege iz škole mu više ne govore da je to hobi za djevojčice

Pravobraniteljici za djecu lani prijavljeno 1588 kršenja dječjih prava

Prema podacima MUP-a lani su registrirana 4 kaznena djela teškog ubojstva djeteta Uredu pravobraniteljice za djecu može...

„Drugi“ – projekt HRT-a o različitosti i toleranciji

Sedmaši o toleranciji učili na satu likovnog Pano na hodniku u našoj školi podsjeća nas da...