Home O nama Putovanja U Križevcima učili o njegovoj povijesti

U Križevcima učili o njegovoj povijesti

Međunarodni dan turističkih vodiča

Povijesna grupa naše škole i učenici  šestih razreda, u četvrtak 21. veljače, posjetili su Križevce. Nije to bio običan posjet Križevcima kao kad idemo sa svojim roditeljima, nego je to bio kratki izlet na kojem smo učili o povijesti Križevaca.

Izlet je organiziran povodom  Međunarodnog dana vodiča koji se obilježava 21. veljače. Naš vodič je bio Đuro Škvorc, bivši učitelj povijesti u našoj školi. On nam je pričao o križevačkoj munjari, crkvi Svetog Križa i grkokatoličkoj katedrali Presvete Trojice. Nakon posjete  katedrali  smo se razdvojili i jedan dio učenika je u pratnji ravnatelja Stjepana Lučkog obišao Gradski muzej Križevci,  a drugi dio je posjetio Gradsku knjižnicu “Franjo Marković” Križevci. Na katu knjižnice obišli smo i sobu u kojoj se nalazi postav posvećen  ulozi Križevaca u Domovinskom ratu.

Od glazbene škole do knjižnice pratio nas je još jedan vodič. To je bio  pas koji je inače stalno pred glazbenom školom  pa tako poznaje nekoliko učenika koji su bili na izletu. Naš poznanik želio se s nama družiti i u  knjižnicu, no djelatnici knjižnici na ulazu su ga zaustavili i tu se naše druženje prekinulo. /Paola Tukša, 7.a; foto: Iva Šantić, 7. c/

Must Read

Oprez – pojavila se nova verzija opasne igre Plavi kit, zove se Jonathan Galindo

Nakon opsanih igrica Plavi kit i Momo nedavno se pojavila slična, također vrlo opasna igrica. Zove se Jonathan Galindo. Kao i njeni...

Što djeca kažu o lažnim vijestima

Istraživanje je u  travnju provela organizacija Save the Children Romania Globalna pandemija uzrokovana novim virusom Covid 19 dovela...

Na rastanku četvrtaša i učiteljice Marine Golec bilo i suza

Bilo je svakakvih situacija u ove protekle 4 godine, ali zapamtite da vas sve volim i da vam želim sve najbolje. Želim...

Ovogodišnja generacija osmaša ipak održala tradiciju i tiskala majice

Unatoč posve drugačijoj školskoj godini od ostalih, neke tradicije ipak su se održale. Nakon nedavnog susreta zbog upisa, danas zadnjeg dana nastave...

Facebook zna sve o vama

Facebook zna sve o vama Na primjeru kampanje za  videoigru, Watch Dogs, nenamjerno je otkriveno u kojoj su mjeri...