Home O nama Uloga Koprivničko-križevačke županije u Domovinskom ratu

Uloga Koprivničko-križevačke županije u Domovinskom ratu

Predavanje

U 8. b razredu jučer (22.10. 2018.) je održano  predavanje o ulozi Koprivničko-križevačke županije u Domovinskom ratu. Predavači su bili Stjepan Hamonajec i Božo Lazar, koji su i sami bili branitelji u Domovinskom ratu. Govorili su nam o namjerama stvaranja Velike Srbije, pobuni i napadu srpskih oružanih snaga na Republiku Hrvatsku.

Pričali su  nam i o braniteljima iz naše Županije, kamo su slani, koje su bojne i gardijske brigade oformili te o broju ranjenih i poginulih. Govorili su nam i o značaju opskrbe i pomaganja naše Županije u ratu te o zbrinjavanju izbjeglica u Križevcima.

Slušajući ovo poučno predavanje doznali smo  i kako su branitelji iz cijele Hrvatske, pa tako i naše županije, bili spremni dati svoj život za slobodu naše Hrvatske. /Patrik Benčak, 8.b; foto: Darko Kožar/

Must Read

Optički kabel zaslužan za promjene u učionicama i hodnicima

Na hodnicima veselije od kad ne znamo šifru za internet Otkako smo se nakon štrajka vratili u školu...

Večer zabavne matematike

Žablji skok naziv je  jednog od matematičkih zadataka  koje smo jučer rješavali  na Večeri matematike.  Na Večeri matematike...

Skupljamo namirnice za korisnike Socijalne samoposlugu “Sveti Marko Križevčanin”

Od 4. prosinca u hodniku u prizemlju škole nalazi se velika kutija. Namijenjena je za prikupljanje hrane i higijenskih potrepština za ljude u potrebi....

Na svijetu ima oko 300 tisuća djece vojnika

Uz dan ljudskih prava Neki vojnici imaju samo 8 godina, a prodali su ih njihovi roditelji

Milku pronašli ispod haube automobila i posvojili

I oni trebaju obitelj Uglavnom mi biramo naše kućne ljubimce, no ponekad oni izaberu nas. Jedan takav slučaj desio...