Skip to Content

Uloga Koprivničko-križevačke županije u Domovinskom ratu

Predavanje

ULOGA KOPRIVNIČKO-KRIŽEVAČKE ŽUPANIJE U DOMOVINSKOM RATU

U 8. b razredu jučer (22.10. 2018.) je održano  predavanje o ulozi Koprivničko-križevačke županije u Domovinskom ratu. Predavači su bili Stjepan Hamonajec i Božo Lazar, koji su i sami bili branitelji u Domovinskom ratu. Govorili su nam o namjerama stvaranja Velike Srbije, pobuni i napadu srpskih oružanih snaga na Republiku Hrvatsku.

Pričali su  nam i o braniteljima iz naše Županije, kamo su slani, koje su bojne i gardijske brigade oformili te o broju ranjenih i poginulih. Govorili su nam i o značaju opskrbe i pomaganja naše Županije u ratu te o zbrinjavanju izbjeglica u Križevcima.

Slušajući ovo poučno predavanje doznali smo  i kako su branitelji iz cijele Hrvatske, pa tako i naše županije, bili spremni dati svoj život za slobodu naše Hrvatske. /Patrik Benčak, 8.b; foto: Darko Kožar/