Home Povećalo Općina Sveti Petar Orehovec kupila udžbenike osnovcima

Općina Sveti Petar Orehovec kupila udžbenike osnovcima

Donacija

Zahvaljujući Općini Sveti Petar Orehovec roditelji čak 253 učenika naše škole nisu trebali kupiti udžbenike. Naime, Općina je ove godine iz svog budžeta izdvojila novac za nabavku  udžbenika onim učenicima koji su svoje knjige ostavili u školi.

Za sad je Općina izdvojila oko 98,000 kuna za udžbenike s tim da u taj iznos nisu uračunati udžbenici iz informatike koji još nisu stigli. Osim udžbenika za veći dio učenika, Općina je nabavile i likovne mape za svih 340 učenika naše škole. Također su nabavili i geografske mape za sve učenike petih razreda. Najbolje su prošli učenici prvih razreda za koje je Općina osim udžbenika nabavila i sve potrebne radne bilježnice. Prvašići su dobili sve nove udžbenike dok će ostali učenici imati nešto novih, koje je kupila Općina,  i nešto starih koje su u školi ostavili učenici prethodne generacije.

Općina prvi puta na ovakav način sudjeluje u nabavci udžbenika za učenike naše škole. Valja napomenuti da su veliki posao odradili i naši učitelji. Oni su za vrijeme praznika pregledali udžbenike koje je vratilo 253 učenika, razvrstali ih i dodali im potrebne nove udžbenike te su nas učenike udžbenici, u ponedjeljak prvog dana nastave, dočekali u našim učionicama. /Paola Tukša, 7.a; foto: S.L./

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Must Read

Oprez – pojavila se nova verzija opasne igre Plavi kit, zove se Jonathan Galindo

Nakon opsanih igrica Plavi kit i Momo nedavno se pojavila slična, također vrlo opasna igrica. Zove se Jonathan Galindo. Kao i njeni...

Što djeca kažu o lažnim vijestima

Istraživanje je u  travnju provela organizacija Save the Children Romania Globalna pandemija uzrokovana novim virusom Covid 19 dovela...

Na rastanku četvrtaša i učiteljice Marine Golec bilo i suza

Bilo je svakakvih situacija u ove protekle 4 godine, ali zapamtite da vas sve volim i da vam želim sve najbolje. Želim...

Ovogodišnja generacija osmaša ipak održala tradiciju i tiskala majice

Unatoč posve drugačijoj školskoj godini od ostalih, neke tradicije ipak su se održale. Nakon nedavnog susreta zbog upisa, danas zadnjeg dana nastave...

Facebook zna sve o vama

Facebook zna sve o vama Na primjeru kampanje za  videoigru, Watch Dogs, nenamjerno je otkriveno u kojoj su mjeri...