Home Povećalo Općina Sveti Petar Orehovec kupila udžbenike osnovcima

Općina Sveti Petar Orehovec kupila udžbenike osnovcima

Donacija

Zahvaljujući Općini Sveti Petar Orehovec roditelji čak 253 učenika naše škole nisu trebali kupiti udžbenike. Naime, Općina je ove godine iz svog budžeta izdvojila novac za nabavku  udžbenika onim učenicima koji su svoje knjige ostavili u školi.

Za sad je Općina izdvojila oko 98,000 kuna za udžbenike s tim da u taj iznos nisu uračunati udžbenici iz informatike koji još nisu stigli. Osim udžbenika za veći dio učenika, Općina je nabavile i likovne mape za svih 340 učenika naše škole. Također su nabavili i geografske mape za sve učenike petih razreda. Najbolje su prošli učenici prvih razreda za koje je Općina osim udžbenika nabavila i sve potrebne radne bilježnice. Prvašići su dobili sve nove udžbenike dok će ostali učenici imati nešto novih, koje je kupila Općina,  i nešto starih koje su u školi ostavili učenici prethodne generacije.

Općina prvi puta na ovakav način sudjeluje u nabavci udžbenika za učenike naše škole. Valja napomenuti da su veliki posao odradili i naši učitelji. Oni su za vrijeme praznika pregledali udžbenike koje je vratilo 253 učenika, razvrstali ih i dodali im potrebne nove udžbenike te su nas učenike udžbenici, u ponedjeljak prvog dana nastave, dočekali u našim učionicama. /Paola Tukša, 7.a; foto: S.L./

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Must Read

Optički kabel zaslužan za promjene u učionicama i hodnicima

Na hodnicima veselije od kad ne znamo šifru za internet Otkako smo se nakon štrajka vratili u školu...

Večer zabavne matematike

Žablji skok naziv je  jednog od matematičkih zadataka  koje smo jučer rješavali  na Večeri matematike.  Na Večeri matematike...

Skupljamo namirnice za korisnike Socijalne samoposlugu “Sveti Marko Križevčanin”

Od 4. prosinca u hodniku u prizemlju škole nalazi se velika kutija. Namijenjena je za prikupljanje hrane i higijenskih potrepština za ljude u potrebi....

Na svijetu ima oko 300 tisuća djece vojnika

Uz dan ljudskih prava Neki vojnici imaju samo 8 godina, a prodali su ih njihovi roditelji

Milku pronašli ispod haube automobila i posvojili

I oni trebaju obitelj Uglavnom mi biramo naše kućne ljubimce, no ponekad oni izaberu nas. Jedan takav slučaj desio...