Home Povećalo Općina Sveti Petar Orehovec kupila udžbenike osnovcima

Općina Sveti Petar Orehovec kupila udžbenike osnovcima

Donacija

Zahvaljujući Općini Sveti Petar Orehovec roditelji čak 253 učenika naše škole nisu trebali kupiti udžbenike. Naime, Općina je ove godine iz svog budžeta izdvojila novac za nabavku  udžbenika onim učenicima koji su svoje knjige ostavili u školi.

Za sad je Općina izdvojila oko 98,000 kuna za udžbenike s tim da u taj iznos nisu uračunati udžbenici iz informatike koji još nisu stigli. Osim udžbenika za veći dio učenika, Općina je nabavile i likovne mape za svih 340 učenika naše škole. Također su nabavili i geografske mape za sve učenike petih razreda. Najbolje su prošli učenici prvih razreda za koje je Općina osim udžbenika nabavila i sve potrebne radne bilježnice. Prvašići su dobili sve nove udžbenike dok će ostali učenici imati nešto novih, koje je kupila Općina,  i nešto starih koje su u školi ostavili učenici prethodne generacije.

Općina prvi puta na ovakav način sudjeluje u nabavci udžbenika za učenike naše škole. Valja napomenuti da su veliki posao odradili i naši učitelji. Oni su za vrijeme praznika pregledali udžbenike koje je vratilo 253 učenika, razvrstali ih i dodali im potrebne nove udžbenike te su nas učenike udžbenici, u ponedjeljak prvog dana nastave, dočekali u našim učionicama. /Paola Tukša, 7.a; foto: S.L./

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Must Read

Bio sam žrtva nasilnog srednjoškolca, ali samo u filmu

Robert Šok piše o dojmovima s bjelovarskog  Malog DOKUartu Mislim da smo snimili dobar film...

U ponedjeljak svečanost u povodu početka izgradnje vrtića

Gradi se vrtić za 60 djece Nakon što je proljetos započela gradnja dječjeg vrtića u Fodrovcu, ovih  dana...

Nasilje je česta tema malih filmaša

Na 57. Reviji hrvatskog filmskog stvaralaštva djece prikazano 89 filmova Da bi snimali dobre filmove važno je gledati...

Pjevali smo i plesali na kalničkom Danu škole

OŠ Kalnik jučer je obilježavala Dan škole, a naš zbor i plesna skupina nastupili su kao gosti na njihovoj priredbi. Tom smo prilikom, osim...

Najveća i najljepša močvara

Stručnjaci predviđaju da bi najveća močvara na svijetu mogla nestati za 50 godina Više od 40 posto ukupnog broja...