Skip to Content

Film o našim vatrogascima

I moj tata je…..

FILM O NAŠIM VATROGASCIMA

U našoj školi ima puno malih vatrogasaca i to nas je motiviralo da snimimo film o vatrogastvu. Film smo snimali četiri dana tijekom prošlih ljetnih praznika i to u Svetom Petru Orehovcu i Fodrovcu. U snimanju je sudjelovala i Jasmina Funtak, naša bivša učenica, a sada učenica križevačke gimnazije i Glazbene škole Alberta Štrige.

Film smo snimali i na vatrogasnom natjecanju u Svetom Petru Orehovcu te smo imali prilike vidjeti i pobjedu ekipe djevojčica Svetog Petra Orehovca. Jedan od sugovornika u filmu je i Damir Kos, otac našeg učenika Jakova Kosa. On je lani pomagao u gašenju velikih požara na splitskom području.

U filmu govore i Dragutin Hendelja, predsjednik DVD-a Sveti Petar Orehovec, Milan Tremski, zapovjednik DVD-a Sveti Petar Orehovec te Silvija Tremski, trenerica našim malih vatrogasaca. /Patrik Benčak, 7.b; foto: S.L./